V roce 2020, navzdory neutěšené situaci v letecké dopravě, prošlo hangárem leteckých opraven JOB AIR Technic 105 letadel. Tedy srovnatelný počet jako v časech před pandemií. Základem úspěchu byla schopnost flexibilní reakce na vývoj situace na trhu. A také ochota pouštět se i v nejistých časech do nových projektů. Firma, která spadá do divize CSG Aerospace holdingu Czechoslovak Group, například získala oprávnění k údržbě letounů typu Airbus A320neo. V letošním roce plánuje přidat též Boeing 737 MAX, jenž po vynuceném uzemnění získal oprávnění k návratu do provozu.
JOB AIR Technic získal oprávnění na údržbu A320neo, brzy přibude Boeing 737 MAX
"První Airbus A320neo jsme přijali do údržby na konci března. Bohužel si na to, než se znovu vrátí na oblohu, ještě počká. Tento letoun, který k nám přiletěl až z Kostariky, jsme přijali do režimu parkování," říká Vladimír Stulančák, ředitel JOB AIR Technic. Naráží přitom na stále velmi rozšířené dočasné uzemnění letadel, pro něž nemají operátoři z důvodu sníženého počtu letů momentálně uplatnění.
Parkování a podpora projektů v lakovně patří od vypuknutí pandemie mezi nejčastější projekty, které letecké opravny sídlící na letišti v Ostravě-Mošnově řeší. Zmenšil se naproti tomu podíl pravidelné údržby prováděné na letadlech každé zhruba dva roky, takzvaných C-checků. Po vypuknutí pandemie na jaře minulého roku operátoři prakticky okamžitě revidovali a pozastavili své plány a údržbu odložili s tím, že až na výjimky využívají primárně letadla, která momentálně údržbu nepotřebují.