Upravit stránku

ELDIS Pardubice slaví další úspěch v Indii

Česká společnost ELDIS, jejíž civilní letištní radary dnes pokrývají většinu indického vzdušného prostoru, začátkem června získala se svým místním partnerem zakázku na dodání klíčových komponentů pro indické námořnictvo a pobřežní stráž.

Jde o celkem 11 kombinovaných radarů typu PSR/MSSR (Primary Surveillance Radar/Monopulse Secondary Surveillance Radar). Prestižní projekt v hodnotě téměř 1 miliardy Kč, který bude ELDIS realizovat ve spolupráci se společností Mahindra Telephonics, může úspěšnému pardubickému exportérovi otevřít dveře k dalším zakázkám pro indické ozbrojené síly.

Společnost ELDIS Pardubice, která letos slaví třicet let, založili bývalí zaměstnanci Ústavu pro výzkum radiotechniky, který byl součástí světově proslulé Tesly Pardubice. Firma doposud instalovala přes stovku radarů v téměř třiceti zemích světa. S výjimkou Austrálie a Antarktidy tak pardubické radary sledují vzdušný prostor nad všemi kontinenty světa. Produkty společnosti ELDIS mají vynikající pověst i v Indii, kde se díky vysoké kvalitě, spolehlivosti zařízení a dobré ceně, kterou je exportér schopen nabídnout, velmi dobře prosadily v tvrdé konkurenci místního trhu.