Upravit stránku

Česká letecká servisní modernizuje vrtulníky pro litevskou pohraniční stráž

Konkrétně se jedná o modernizaci dvou vrtulníků Airbus EC-120. Jeden z vrtulníků byl modernizován speciálním vybavením (EOP / Elektrooptická hlavice, DMM / Digitální Mapa, VDR / Video Rekordér, nová MFD / Multifunkční displeje včetně instalačního materiálu). 

Všechna nově instalovaná zařízení musela být integrována způsobem, aby byla plně kompatibilní se stávajícími systémy. Druhý vrtulník byl předběžně upraven tak, aby mohl plně provozovat speciální mise s využitím speciálního vybavení z prvního vrtulníku. 

Česká letecká servisní doposud realizovala speciální modernizační programy v Polsku (vrtulníková policejní jednotka a Polská pohraniční stráž), Litvě (Litevská pohraniční stráž) a také v České republice (logistická podpora pro Vzdušné síly a Policejní vrtulníkovou jednotku).  Všechny tyto projekty jsou z hlediska certifikačního velmi náročné (pro všechny projekty Ministerstva vnitra je obvykle vyžadována úplná shoda s pravidly EASA). Česká letecká servisní je hrdá na to, že je jednou z mála evropských společností, které jsou skutečně schopné, zkušené a certifikované takovéto projekty úspěšně dokončit.

Více technických informací o tomto projektu naleznete ZDE.